נחיתה אחרונה: פינוי שדה דב הושלם

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
משרד הביטחון השלים את פינויו ההיסטורי של נמל התעופה שדה דב, לאחר 81 שנות פעילות. שדה דב התפרס על כ-750 דונמים ושימש כנמל תעופה אזרחי וצבאי עד לסגירתו ביולי 2019
פינוי שדה דב. צילום: משרד הביטחון
פינוי שדה דב. צילום: משרד הבטחון

אגף אמון (מבצעים, לוגיסטיקה ונכסים), המוביל את מהלכי פינוי מחנות צה"ל ממרכז הארץ, ואגף ההנדסה והבינוי, השלימו את פינויו של נמל התעופה שדה דב על שם דב הוז.

אגף ההנדסה והבינוי פינה במהלך הפרוייקט יותר מחצי מיליון מ"ר של מבנים צבאיים, סככות מטוסים, גדרות, משטחי אספלט, משטחי בטון וכמובן את מסלול ההמראה באורך 1,741 מטרים. בנוסף, פונו כ-2,500 מטר של גדרות היקפיות. מגדל הפיקוח הוכרז מבנה לשימור ויישאר כשטח ציבורי בשכונת המגורים העתידית שתוקם במקום. את השטח המפונה ימסור אגף אמון במשרד הביטחון לידי רשות מקרקעי ישראל, כחלק מהסכם שוה"ם לפינוי והעתקת מחנות צה"ל ממרכזי הערים, לקראת שיווקו להקמת אלפי יחידות דיור ושטחי מסחר.

פינוי שדה דב. צילום: משרד הביטחון
מגדל הפיקוח הוכרז מבנה לשימור. צילום: משרד הביטחון

סמנכ"ל וראש אגף אמון, נתי אפרתי: "פינוי שדה דב הוא אבן דרך מרכזית במימוש החלטת הממשלה ותוכנית שוה"ם. אנו ממשיכים בעבודות לפינוי מחנות מרכזיים נוספים, בהם צריפין, תל השומר ועוד. בשנים הקרובות נפנה אלפי דונמים נוספים לטובת הקמת עשרות אלפי יחידות דיור ומיליוני מ"ר של שטחי מסחר ותעשייה".

סמנכ"ל וראש אגף ההנדסה והבינוי, ארז כהן: "מרגע קבלת המשימה מממשלת ישראל פעל האגף מסביב לשעון, יחד עם קבלני פינוי מקצועיים ועשרות כלים הנדסיים, כדי להשלים את הפינוי כנדרש, וכל זה תוך שימור מגדל הפיקוח ההיסטורי. העבודות נעשו במהירות, רגישות ונחישות, תוך התחשבות בתושבי השכונות הסמוכות, וכל זאת על מנת לעמוד בלוחות הזמנים".

תגיות

כתבות נוספות

פינוי מוקדם תמורת מיליארד שקלים

תגובות

רוצים להישאר מעודכנים כל הזמן?

הצטרפו לעדכונים ברשתות:

דילוג לתוכן